Tytuł Srebrnej Europejskiej Szkoły Praworządności RP 2024

04-05-2024
Wysoka Kapituła Ogólnopolskiego Rankingu Olimpijskiego pogratulowała naszemu Liceum zdobycia tytułu Srebrnej Europejskiej Szkoły Praworządności RP 2024.

Od edycji 2024 roku Ogólnopolski Ranking Olimpijski Europejskich Szkół Praworządności RP prowadzony jest przez SEO COPTIOSH oraz Białostockie Centrum Edukacji. Ponadto Ministerstwo Edukacji Narodowej funduje nagrody trzem najlepszym szkołom w Rankingu. 

Szkoły, które zajmą miejsca od pierwszego do sto pięćdziesiątego, uzyskując status szkoły platynowej, złotej, srebrnej lub brązowej, mają prawo posługiwać się tym mianem i zamieszczać loga szkoły danej kategorii, jako placówki, w której edukacja społeczna, europejska, prawna, z dziedziny praw człowieka i/lub historyczna stoi na wysokim poziomie. 

Nasze osiągnięcie wynika z uzyskania tytułu finalisty zawodów centralnych Olimpiady Wiedzy Historycznej przez Wojciecha Jankowskiego z klasy I B. 

Opiekunem naukowym olimpiad prowadzonych przez SEO COPTIOSH oraz Białostockie Centrum Edukacji jest prof. Joanna Piskorska-Gomoliszek – nauczyciel historii   i wiedzy o społeczeństwie. 

Serdecznie gratulujemy! 

Zamieścił/a: Anna Borowiec
Menu