03-01-2022

„Telefon zaufania, słucham?” - tak od ponad 13 lat witamy się z dzwoniącymi dziećmi.

W czasach, w których często sprzeczne informacje zalewają nas z każdej strony, a fake newsy i sensacyjne doniesienia są windowane przez media, by przyciągnąć jak największą uwagę widzów, stawiamy na bezpośredni i prosty komunikat.

Jako Zespół Pomocy Telefonicznej Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Chcielibyśmy poinformować Państwa, że nasz 116 111 - telefon zaufania dla dzieci i młodzieży nadal działa i nie znamy powodów, dla których miałby przestać działać.

Odbieramy połączenia telefoniczne i odpisujemy na wiadomości nadesłane do nas przez portal ->link przez 365 (lub 366) dni w roku. Jesteśmy tu, by rozmawiać z młodymi ludźmi o wszystkim - o relacjach z rówieśnikami, o życiu szkolnym, o wzlotach i upadkach miłosnych, o tym, jak rozmawiać z dorosłymi, by zostać usłyszanym, a także o tym, co zrobić, gdy ktoś zhakował konto na TikToku. Nie ma dla nas tematów zbyt błahych ani za ciężkich, bierzemy wszystko!

Prosimy, aby przekazali Państwo tę informację swoim młodym ludziom, poprzez zamieszczenie naszego plakatu w Państwa środkach komunikacji z uczniami i ich rodzinami. Chcielibyśmy też przypomnieć, że prowadzimy również 800 100 100 - telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci, gdzie w godzinach od 12.00 do 15.00 porozmawiają Państwo z psychologami (poniedziałek - czwartek) i z prawnikami (piątek) z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Zespołowo życzymy Państwu i wszystkim młodym ludziom pod Państwa opieką dobrego nowego roku – by gorsze chwile nie przesłoniły tych dobrych i by nawet w najtrudniejszych momentach udało się każdemu znaleźć wsparcie.Nasi konsultanci czuwają.

Dodał*: Emilia Morawska