Wycieczka edukacyjno-rekreacyjna klasy I C

15-06-2022
. .
W dniu 14 czerwca 2022 r. klasa I C o profilu biologiczno-chemicznym z edukacją medyczną wyjechała na wycieczkę edukacyjno-rekreacyjną do Wrocławia.  

Przed południem uczniowie uczestniczyli w dwóch wykładach z zakresu profilaktyki prozdrowotnej na Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego Kampusu Grunwaldzkiego. Zajęcia o „Dobrym i złym cholesterolu” oraz „Ze słońcem za pan brat, czyli czy warto spiec się na raczka?” prowadziła dr Maria Stasiuk – wykładowca i koordynator projektów współpracy ze szkołami ponadpodstawowymi. Klasa medyczna mogła także zapoznać się z ofertą edukacyjną Wydziału Biotechnologii, a w szczególności z tematyką realizowanych badań w zakresie tworzenia leków. 

  W części rekreacyjnej odbył się spacer po Ostrowie Tumskim oraz rejs statkiem wycieczkowym „Nereida” po Odrze z Przystani Kardynalskiej do Przystani Zwierzynieckiej, podczas którego uczniowie relaksowali się podziwiając wrocławskie zabytki, mosty, obiekty Uniwersytetu Wrocławskiego i Politechniki Wrocławskiej, miejskie tereny sportowo-rekreacyjne przy rzece. 

  Po południu klasa I C spędziła kilka godzin w Ogrodzie Zoologicznym poznając faunę wszystkich kontynentów, podwodnych mieszkańców Afrykarium oraz realizując biologiczny projekt fotograficzny – najciekawsze zdjęcie z najbardziej interesującym i wyjątkowym zwierzęciem wrocławskiego ZOO.  

  Opiekunami uczniów podczas wycieczki były: wychowawczyni - pani Justyna Kuszek, nauczycielka biologii - pani Agnieszka Nowak. 

Autor/ka: Agnieszka Nowak
Zamieścił/a: Anna Borowiec
Menu