Wizyta przedstawicieli Parlamentu Uczniowskiego w stolicy

23-03-2024
. . .

W dniu 22 marca 2024 r. przedstawiciele Parlamentu Uczniowskiego - Jan Wala z klasy 3 A i Karol Kwaśny z klasy 3 D - wyjechali do Warszawy. Jest to wynik rozszerzenia programu "Lekcji samorządowej" o zagadnienia związane z funkcjonowaniem Polski jako państwa prawa, Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej, zasady demokracji, kultury politycznej, a także formy i metody świadomiego, aktywnego udziału młodych ludzi w życiu publicznym.

Wyjazd zorganizował Urząd Miasta Legnicy, a wzięli w nim udział przedstawiciele szkół ponadpodstawowych z naszego miasta.

Reprezentanci Liceum zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Parlament Rzeczypospolitej. Poseł Arkadiusz Sikora przybliżył uczniom zasady funkcjonowania Sejmu.

Młodzież jest zadowolona z udziału w wyjazdowym programie "Lekcji obywatelskiej" w stolicy naszego kraju.

 

Zamieścił/a: Anna Borowiec
Menu