spotkanie na 49 piętrze sky tower

05-11-2014

Dnia 5.11.2014 r. klasa 1 D matematyczno-fizyczna z rozszerzoną edukacją architektoniczną uczestniczyła w warsztatach z „Podstaw architektury” we Wrocławiu.

Młodzież zwiedziła zabytkowy wrocławski Rynek, ale też brała udział w zajęciach na Akademii Sztuk Pięknych. Doszło do spotkania z prof. Łukaszem Morawskim - absolwentem naszej szkoły, który jest aktualnie wykładowcą malarstwa na tej Uczelni.

Uczniowie zwiedzili również wystawy stałe w Muzeum Narodowym. Zajęcia prowadziła mgr Mirosława Lickiewicz - nauczyciel rysunku.

Ostatnim punktem wycieczki było spotkanie klasy z projektantem Sky Tower dr inż. Jackiem Dudkiewiczem – absolwentem szkoły - na punkcie widokowym wieży (49 piętro). Widok pięknie oświetlonego Wrocławia wzbudził zachwyt młodzieży.

Organizatorem całego przedsięwzięcia był wychowawca klasy mgr Robert Wójcicki.

Dodał*: Jan Tabor