XXIV Dolnośląski Festiwal Nauki

23-09-2021

W dniach 21-23 września 2021 r. w naszej szkole odbywały się wykłady online w ramach XXIV Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

Ponad 300 uczniów - 1a, 1c, 1e, 2a, 2c, 2e, 3ap, 3bp, 3cp, 3ep, 3cg, 3dg - wysłuchało prelekcji na następujące tematy:

1. Złe powietrze. O smogu i jego zabójczych skutkach - dr Jolanta Artym, IITD we Wrocławiu.
  2. Zaszczepić się? Tak! Tak! Tak! - dr hab. Marta Kaszowska, IITD we Wrocławiu.
  3. Jak wiele możliwości mają bakterie by nas pokonać? - dr hab. Marta Kaszowska, IITD we Wrocławiu.
  4. Największe zwycięstwa wojsk I Rzeczypospolitej - ppłk dr Adam Szymanowicz, Wydział Nauk o Bezpieczeństwie AWT.
  5. Drugi rok pandemii koronawirusa - dr hab. Egbert Piasecki, IITD we Wrocławiu.
  6. Leki kontra suplementy diety – wybieraj świadomie - dr Marta Sochocka, IITD we Wrocławiu.

Festiwal Nauki to wydarzenie popularnonaukowe, które prezentuje historyczne i najnowsze osiągnięcia nauki. Formy prezentacji są bardzo zróżnicowane od wykładów poprzez pokazy, konkursy i quizy. Dolnośląski Festiwal Nauki w Roku Lema odbywa się pod hasłem „Od Science fiction do Science”. Hasło uzupełnia cytat z “Bajek robotów”: „Nauka objaśnia świat, ale pogodzić z nim może jedynie sztuka”.

Dodał*: Szymon Jaśkiewicz