Podsumowanie roku sportowego – dziewczęta

26-06-2021

Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego w dniu 25.06.2021 r. nie mogło zabraknąć podsumowania sukcesów w zawodach szkolnych i międzyszkolnych naszych sportowców oraz wolontariuszy.

Wolontariusze sportowi organizowali biegi przełajowe - na prośbę legnickiego SZS  oraz Mistrzostwa Dolnego Śląska U-16 w Lekkiej Atletyce - na prośbę legnickiego OSiR-u.

Szefowej wolontariatu szkolnego - Oliwii Jarosz z klasy II Cp – został wręczony dyplom, a wszyscy wolontariusze otrzymali pamiątkowe certyfikaty.

W tym roku zabrakło podsumowania rywalizacji sportowej szkół na poziomie miasta Legnicy, jednak czekamy (do września) na wyniki rywalizacji SZS Dolny Śląsk. Niestety, część sportowców nie mogło wystartować w zawodach ze względu na Covid-19. Mamy nadzieję, że takie dyscypliny jak pływanie, szachy, piłka ręczna i nożna, tenis stołowy znajdą się w kalendarzu na nowy rok szkolny. We wrześniu poznamy również uczniów, którzy otrzymają nagrody Prezydenta Legnicy.

W tym roku dziewczęta rywalizowały w biegach przełajowych, zajmując I miejsce i w sztafetowych biegach przełajowych - IV miejsce. Nasze lekkoatletki uplasowały się na VI miejscu w województwie w lidze lekkoatletycznej. Podium w zawodach wojewódzkich po raz pierwszy zdobyły zarówno siatkarki, jak i koszykarki. Te pierwsze w Bolesławcu wygrały finał wojewódzki strefy, a te drugie uplasowały się na najniższym stopniu podium w zawodach tej samej rangi w koszykówce 3x3 we Wrocławiu.