<b>Udział naszego Liceum w projekcie informatycznym</b>

14-06-2021

Nasza szkoła bierze udział w projekcie Mistrzostwa w Algorytmice i Programowaniu, który został ustanowiony na podstawie programu rządowego „Program Rozwoju Talentów Informatycznych na lata 2019-2029”.

Projekt ten bazuje na świetnych osiągnięciach polskich uczniów w Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej oraz sukcesach polskich studentów w drużynowych mistrzostwach świata uczelni wyższych. Jego misją jest wspieranie rozwoju młodzieży ze szkół ponadpodstawowych, którzy pasjonują się informatyką oraz przejawiają zapał do ciężkiej pracy nad rozwojem swoich umiejętności. Stawiamy na rozwój kompetencji cyfrowych z zakresu algorytmiki i programowania, kluczowych w całej informatyce. Od kwietnia 2021 r. 30 uczniów z klas matematyczno-informatycznych uczestniczy w zajęciach dodatkowych prowadzonych przez studentów Uniwersytetu Wrocławskiego (absolwentów naszej szkoły) pod opieką pani Barbary Obremskiej i pani Anny Borowiec. Bierzemy także udział w turniejach indywidualnych i drużynowych, a doskonałym sprawdzianem nowo nabytych umiejętności będą Mistrzostwa Polski Szkół Średnich w Programowaniu Zespołowym 2021, które odbędą się 19 czerwca.

Trzymamy kciuki za naszych uczniów!

Dodał*: Michał Dyrka