Dawid finalistą „Orła Dolnośląskiego 2020”

10-03-2021

W dniu 10 marca 2021 r. w V Liceum Ogólnokształcącym we Wrocławiu odbyła się Gala Finałowa wręczenia Nagrody Dolnośląskiego Kuratora Oświaty "Orzeł Dolnośląski" dla wybitnego ucznia szkoły ponadgimnazjalnej województwa dolnośląskiego.

To szczególne wyróżnienie przyznawane jest uczniom, którzy mają niezwykłe pasje, zainteresowania, są zaangażowane w życie szkoły i społeczności lokalnej, osiągając równocześnie wysokie wyniki w różnych dziedzinach naukowych, artystycznych i sportowych.

W bieżącym roku Kapituła nominowała do nagrody pięcioro uczniów. Podczas uroczystości, która odbyła się 10 marca, opowiadali oni o sobie, swoich pasjach i zainteresowaniach, a także działaniach na rzecz innych.

Tegoroczny maturzysta z klasy III B – Dawid Tarnowski - uzyskał tytuł finalisty Konkursu "Orzeł Dolnośląski 2020".

Uczeń jest finalistą IV Ogólnopolskiego Konkursu Prawa Kanonicznego oraz VII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Liturgicznej, dwukrotnie brał udział w tapie okręgowym Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, a także w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Dawid od ponad 4 lat jest członkiem Towarzystwa Miłośników Ziemi Złotoryjskiej, a od 2012 r. członkiem Bractwa Rycerskiego Ziemi Legnickiej i grupy Rekonstrukcyjnej Rycerze Pogranicza. Jest też wolontariuszem.

Serdecznie gratulujemy!

Dodał*: Szymon Wojtyczka