Stypendium Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia

01-12-2020

Krzysztof Łukasiewicz – absolwent z klasy III A matematyczno-informatycznej - decyzją Ministra Edukacji Narodowej otrzymał stypendium za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2019/2020.

Krzysztof jest finalistą etapu centralnego LXXI Olimpiady Matematycznej oraz finalistą etapu centralnego XXVII Olimpiady Informatycznej (w ubiegłym roku nie przyznawano tytułu laureata). Wśród dodatkowych Jego osiągnięć można wymienić: tytuł finalisty XVII Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych w kategorii licealistów, indywidualny tok nauki z informatyki z oceną celujący na koniec edukacji oraz sukcesy sportowe, które dotyczą pięknej dyscypliny, jaką są szachy, m.in.: uzyskanie II miejsca drużynowo w zawodach szachowych w ramach Licealiady Młodzieży Szkolnej Miasta Legnicy (reprezentant szkoły), III miejsca w Międzynarodowym Festiwalu Szachowym pamięci Emanuela Laskera, II miejsca na szachownicy drugiej podczas Drużynowych Mistrzostw Polski w Szachach.

Warto wiedzieć, że wniosek dla ucznia spełniającego warunki przedstawia Kuratorowi Oświaty Rada Pedagogiczna szkoły, której uczniem jest kandydat do stypendium, na podstawie uchwały podjętej po zakończeniu klasyfikacji rocznej.

Kandydatami do stypendium mogą być uczniowie, którzy w roku szkolnym 2019/2020 uzyskali wybitne osiągnięcia edukacyjne:

1. laureaci międzynarodowej olimpiady lub laureaci i finaliści olimpiady przedmiotowej o zasięgu ogólnopolskim lub turnieju,
  2. laureaci konkursu na pracę naukową, organizowanego przez instytucję naukową lub stowarzyszenie naukowe,
  3. uczniowie szkoły ponadpodstawowej uzyskujący najwyższe wyniki w nauce według indywidualnego programu lub toku nauki,
  4. uczniowie uczestniczący w zajęciach w uczelni przewidzianych tokiem studiów na podstawie postanowień regulaminu studiów dotyczących warunków uczestniczenia wybitnie uzdolnionych uczniów w zajęciach przewidzianych tokiem studiów,
  5. uczniowie, którzy uzyskał wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym na szczeblu krajowym lub międzynarodowym.

Serdecznie gratulujemy Krzysztofowi!

Dodał*: Szymon Wojtyczka