Słowo dyrektora szkoły do maturzystów i prezentacja

24-04-2020

„Dobre jest to co minęło, dobre jest to co nadchodzi, a nawet dobra jest teraźniejszość.” (Z. Herbert)

Drodzy Absolwenci!

Takie chwile jak ta zdarzają się tylko raz w życiu. Nie powtarzają się. Przychodzą niepostrzeżenie, z upragnioną, od dawna oczekiwaną dorosłością i dojrzałością. Rodzi się ta dojrzałość w zapachu wiosny i kwitnących kasztanów. Szybko przemija czas, jednak ten fakt uświadamiamy sobie dopiero przy takich okazjach jak pożegnanie.

To dzięki wysiłkom Waszych nauczycieli, wychowawców i Waszym staraniom, zdobyliście odpowiedni zasób wiedzy, który zostanie sprawdzony i oceniony podczas egzaminu dojrzałości. Jest to fundament, na którym budować będziecie wyższe etapy, nie tylko wiedzy, ale i umiejętności współżycia w społeczeństwie. Pamiętajcie, człowiek stworzony jest do wielkości.

Przed Wami dorosłe życie. Szukajcie w nim miejsca dla siebie. Trzeba umieć wytyczyć swoją drogę i rozpoznać przyjazne głosy.

Życzę więc Wam dobrych i mądrych przyjaciół, którzy będą dla Was słońcem, ostoją, drogowskazem. Życzę Wam spełnienia pragnień i oczekiwań. Życzę cierpliwości, wytrwałości, odwagi i mądrości w pokonywaniu przeszkód, życiowych trudności i niepowodzeń. Pamiętajcie, że życie jest wyzwaniem, obowiązkiem, grą, bogactwem, tajemnicą, walką, przygodą.

Halina Tamioła

Dodał*: Marcin Przedwojewski