Wycieczka „Perły Chorwacji” 2016

20-06-2016

11 czerwca 2016 r. pod budynek I LO podjechał żółty autokar z biura podróży „Fun Club” z Poznania. Tak rozpoczęła się nasza wspaniała, chorwacka przygoda.

Pierwszy dzień spędziliśmy w rezerwacie przyrody „Plitvickie Jeziora”, który jest wpisany na światową listę dziedzictwa przyrody UNESCO. Odwiedziliśmy także Rezerwat przyrody rzeki Krka, gdzie młodzież mogła korzystać z kąpieli pod wodospadami i przeżyć niezapomniane chwile.

Wielką atrakcją wycieczki był 10 kilometrowy spływ rzeką Cetyną, która uważana jest za najpiękniejszą górską rzekę świata. Poza zwiedzaniem średniowiecznych miast chorwackich, takich jak Omiś, Trogir, Split, mieliśmy również okazję zażywać kąpieli słonecznych na plażach Adriatyku.

W czasie naszego pobytu rozgrywane były mecze Euro 2016 i jako zagorzali kibice, wspólnie z Chorwatami, oglądaliśmy te zawody tuż przy morzu czy też w hotelowych pokojach.

Zwieńczeniem naszej podróży było zwiedzanie perły architektury bałkańskiej - miasta Dubrownika. Wielu z nas po raz pierwszy miało okazję uczestniczyć w tak ciekawej formie zwiedzania starego kontynentu. Czerwcowe wyjazdy stały się już tradycją naszej szkoły i chcielibyśmy je nadal organizować.

Przeżyliśmy w Chorwacji piękne chwile, niezapomniane wręcz, które zostaną z nami na długi czas. Mamy nadzieję, że zaowocują one zdrowym bakcylem podróżnika, odkrywcy, entuzjasty, poszukiwacza wrażeń i ciągle głodnego przygód globtrotera. Nie na darmo ktoś kiedyś powiedział, że podróże kształcą, więc pełni wiedzy nie możemy się już doczekać następnych wyjazdów.

Opiekunami byli panowie: Robert Wójcicki, Waldemar Małek, Marcin Twardowski, Krzysztof Waszkiewicz.
Dodał*: Tomasz Jaworski