Viadrina czeka na studentów z I LO

30-10-2018

W dniu 25 października 2018 r. grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w Polskim Dniu Informacyjnym, który zorganizował Uniwersytet Europejski Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.

Uniwersytet zrzesza około 25% studentów z zagranicy, w tym aż 10% stanowią studenci z Polski. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną Uczelni poprzez udział w prezentacjach Wydziału Ekonomii, Wydziału Kulturoznawstwa i Wydziału Prawa. Młodzież mogła także uczestniczyć w zajęciach oraz rozmawiać ze studentami i wykładowcami. Uczniowie uświadomili sobie jak duże perspektywy daje studiowanie na Viadrinie oraz jak ważna jest nauka języków obcych. Warto wiedzieć, że warunkiem podjęcia studiów na Uniwersytecie jest znajomość języka niemieckiego na poziomie B2/C1.
Viadrina czeka na kolejnych studentów z naszego Liceum.
Opiekunami uczniów byli szkolni germaniści - pani Justyna Kuszek i pan Władysław Szumilas.

Uczniowie w ławkach

Dodał*: Łukasz Małecki