Michał wśród najlepszych dolnośląskich licealistów

30-11-2016

Michał Kosmecki – uczeń klasy II C biologiczno-chemicznej – wziął udział w konkursie „Dolnośląski Licealista”, do którego zaprosiła młodzież wrocławska redakcja „Gazety Wyborczej”.

To już XI edycja tego konkursu (dawniej „Wrocławski Licealista”), kierowanego do uczniów wszechstronnych oraz ambitnych, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę i wygrać nagrodę finansową. W tym roku zgłosiło się 141 uczniów z Dolnego Śląska. W finale spotkała się dziesiątka, przede wszystkim z Wrocławia, ale także z Legnicy i Głogowa.

W pierwszym etapie konkursu należało w ciągu godziny rozwiązać test składający się ze 110 pytań z 11 przedmiotów: języka polskiego, historii, geografii, biologii, chemii, matematyki, fizyki i trzech z czterech języków obcych do wyboru (angielski, niemiecki, hiszpański i francuski). Pytania zostały ułożone przez profesorów oraz doktorów z Uniwersytetu Wrocławskiego, Wyższej Szkoły Filologicznej, Dolnośląskiej Szkoły Wyższej i Politechniki Wrocławskiej.

Nagrody ufundowały Dolnośląska Szkoła Wyższa i Wyższa Szkoła Filologiczna. Honorowy patronat nad konkursem objął Dolnośląski Kurator Oświaty.

Gratulujemy tytułu finalisty!

Dodał*: Bartosz Jaśkiewicz