Ciekawa biochemia

22-10-2016

W dniu 22 października 2016 r. grupa uczniów z klasy 2c o profilu biologiczno-chemicznym - Kamila Dziedzic, Marta Wojtyło, Kinga Sekuła i Przemysław Gładkojć - uczestniczyła w warsztatach laboratoryjnych, które odbyły się w Kompleksie Edukacyjno-Badawczym Wydziału Biotechnologii na terenie Kampusu Grunwaldzkiego we Wrocławiu.

W ten sposób młodzież rozpoczęła udział w kolejnej edycji programu dla licealistów „Ciekawa biochemia”. Przed nimi siedem spotkań poświęconych zagadnieniom teoretycznym i praktycznym z zakresu biochemii.

Zajęcia dla uczniów z naszej szkoły odbywają się w ramach współpracy I LO z Wydziałem Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Opiekunem młodzieży i osobą odpowiedzialną za współpracę z Uczelnią jest nauczycielka biologii - pani Agnieszka Nowak.

Dodał*: Bartosz Jaśkiewicz