I LO najlepszą legnicką szkołą w lekkoatletyce
W dniu 30 maja 2016 r. w Parku Miejskim odbyła się Licealiada Miasta Legnicy w Lekkoatletyce.
W punktacji ogólnej zawodów dziewczęta z naszej szkoły zdobyły I miejsce drużynowo, broniąc tytułu mistrzyń Legnicy trzeci rok z rzędu.
Klasyfikacja drużynowa dziewcząt:
1. I miejsce - I LO
2. II miejsce - V LO
3. III miejsce - VII LO
4. IV miejsce - II LO
5. V miejsce - VI LO
6. VI miejsce - CKZiU
7. VII miejsce – ZSTiO.
Skład drużyny:
1. Patrycja Winiarska - 1d
2. Anna Cieśla - 1c
3. Maria Iwanicka - 1b
4. Aleksandra Romanowka - 1a
5. Maria Węglarz - 1e
6. Adrianna Żukowska - 1b
7. Kamila Kolanowska - 1d
8. Karolina Hołowiak - 1d
9. Adrianna Ambroży - 2d – złoty medal na 100 metrów i srebrny w sztafecie
10. Katarzyna Łukasik - 1c – złoty medal na 400 metrów
11. Natalia Karczewska - 1b – srebrny medal na 600 metrów
12. Paulina Misiewicz – srebrny medal w skoku w dal
13. Klaudia Maniszewska - 1c – srebrny medal w sztafecie
14. Martyna Dywan - 2e – srebrny medal w sztafecie
15. Laura Niedzielska - 1e – srebrny medal w sztafecie.
Chłopcy z naszej szkoły w klasyfikacji generalnej zawodów również uplasowali się na I miejscu. Zwyciężyli z bardzo dużą przewagą punktową. Sukces drużynowy przypieczętowali wygraną w sztafecie 4x100 metrów.
Klasyfikacja drużynowa chłopców:
1. I miejsce - I LO
2. II miejsce - V LO
3. III miejsce - ZSS
4. IV miejsce - ZSTiO
5. V-VI miejsce – CKZiU oraz VII LO
6. VII miejsce - VI LO.
Skład drużyny:
1. Jakub Borkowski - 1d
2. Kacper Królikowski - 1a
3. Michał Najwer - 2d
4. Łukasz Jankowski - 1c – srebrny medal na 100 metrów i w sztafecie
5. Jan Krótki - 1a- brązowy medal na 100 metrów i w sztafecie
6. Wit Grosicki - 1d – złoty medal na 400 metrów i w sztafecie
7. Tomasz Tadla – srebrny medal na 400 metrów
8. Bartłomiej Zięba – 1c – srebrny medal na 1000 metrów
9. Marcin Boratyn - 2e – brązowy medal na 1000 metrów
10. Wojciech Wójtowicz - 2d – złoty medal w sztafecie
11. Jakub Nowak - 2d – srebrny medal w skoku w dal
12. Michał Rudnicki - 2d – srebrny medal w pchnięciu kulą.
Opiekunami drużyn byli: pani Bogusława Haratym i pan Krzysztof Waszkiewicz.
Serdecznie gratulujemy drużynom dziewcząt i chłopców oraz nauczycielom!