XV FORUM KLUBÓW EUROPEJSKICH

24-05-2016

W dniu 24 maja 2016 r. w auli naszego Liceum odbyło się XV Forum Klubów Europejskich. Wzięły w nim udział reprezentacje pięciu legnickich gimnazjów:
1. Gimnazjum nr 2
2. Gimnazjum nr 4
3. Gimnazjum nr 5
4. Gimnazjum nr 9
5. Społecznego Gimnazjum Towarzystwa Wiedzy Powszechnej.

Forum rozpoczęło się tradycyjnie od wprowadzenia flagi UE i unijnego hymnu - „Ody do radości”. Następnie nadszedł czas na obrady Okrągłego Stołu, które profesjonalnie poprowadziły uczennice klasy I B humanistycznej – Agata Jarosz i Gabriela Wilczopolska.
Tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem: „UCHODŹCY I IMIGRANCI – SZANSA CZY ZAGROŻENIE DLA ZJEDNOCZONEJ EUROPY?”.
Dyskusja na ten temat prowadzona była na bardzo wysokim poziomie, młodzież wykazała się dużą aktywnością i znajomością problemu.
W drugiej części spotkania uczniowie rywalizowali ze sobą w ramach drużynowego konkursu wiedzy o krajach Unii Europejskiej. Trzy zwycięskie reprezentacje szkół otrzymały puchary, które wręczyła pani dyrektor Halina Tamioła.

Wyniki:
1. I miejsce - Społeczne Gimnazjum TWP
2. II miejsce - Gimnazjum Nr 5
3. III miejsce - Gimnazjum Nr 4.

Forum uświetnił występ wokalno-instrumentalno- taneczny w wykonaniu uczennic klasy II D matematyczno-fizycznej - Anny Góralskiej, Aleksandry Nowickiej oraz Joanny Strychowskiej, który został nagrodzony gromkimi brawami.

XV Forum Klubów Europejskich przygotowała klasa I B humanistyczna wraz z panią Agnieszką Grzywacz – opiekunem Szkolnego Klubu Europejskiego.

Dziękujemy gimnazjalistom i ich opiekunom za udział w Forum!

Gratulujemy wyników!

Dodał*: Tomasz Jaworski