Klasa I C była w Libercu

03-03-2016

W dniu 22 marca 2016 r. klasa I C odwiedziła Centrum Nauki iQLANDIA w czeskim Libercu.

Uczestnicy wycieczki mieli możliwość obejrzenia setki interaktywnych eksponatów z różnych dziedzin nauki. Jest to świat nauki i techniki, który zachwyca i zapada w pamięć. Świat fascynujących eksperymentów oraz mądrej zabawy. Każdy z uczestników mógł przeżyć prawdziwy trening kosmonauty, ognistą burzę i taniec błyskawic, zobaczyć, jak działa ludzkie ciało i świat wokół nas –  krótko mówiąc, znalazł odpowiedź na wszystkie swoje pytania.
Punktem kulminacyjnym był pokaz w planetarium, jeden film przedstawiał mapę wiosennego nieba, układ planet, gwiazdozbiorów i innych obiektów na niebie, drugi – selekcję naturalną.
Uczniowie połączyli przyjemne z pożytecznym - świetną zabawę z nauką.
Opiekunami uczniów były panie: Agnieszka Selwat, Renata Grosicka, Anna Zasławska.
Dodał*: Tomasz Jaworski