Rekolekcje wielkopostne

10-03-2016

W dniach od 7-9 marca 2016 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych, które odbywały się w kościele św. Jana Chrzciciela w Legnicy.

Tak mówi o tym wydarzeniu Magdalena Koneczna z klasy II B: „Młodzież miała okazję obejrzeć film „Czy naprawdę wierzysz?" o potędze wiary i sile nadziei. Podczas spotkań z Siostrami Franciszkankami Rodziny Maryi rozmawialiśmy o naszych wątpliwościach, razem odpowiadaliśmy na pytania o sens życia młodego człowieka. Uczestniczyliśmy także w drodze krzyżowej, spowiedzi i mszy świętej, która była zwieńczeniem tych trzech dni skupienia. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z uczestnictwa w rekolekcjach, które pozwoliły choć na chwilę zatrzymać się w pędzącym świecie i przemyśleć kilka spraw”.
Dodał*: Tomasz Jaworski