Wycieczka klasy II A

10-10-2015

W dniach 7-9 października 2015 r. klasa II A matematyczno-informatyczna przebywała na wycieczce edukacyjno-rekreacyjnej w Kotlinie Kłodzkiej.

Zwiedzanie rozpoczęło się od pobytu w kompleksie Walim-Rzeczka – w jednym z najciekawszych i najbardziej tajemniczym obiekcie militarnym na terenie Gór Sowich, budowanym przez Niemców w ramach projektu „Riese” podczas II wojny światowej. Trasa wycieczki wiodła dalej do Kłodzka, gdzie młodzież zwiedzała górną część twierdzy i jej kontrminerskie korytarze z XVIII wieku oraz tunele pod ulicami miasta.

Drugiego dnia odbyły się zajęcia edukacyjne na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych. Podczas wspinaczki na Szczeliniec Wielki można było podziwiać widoki na okolicę, ciekawe formy skalne, tablicę pamiątkową wielkiego poety niemieckiego Johanna Wolfganga von Goethego oraz miejsca, w których wykonywano zdjęcia do filmu „Opowieści z Narnii. Książę Kaspian”. Kolejnym punktem wycieczki była Kudowa Zdrój. Uczniowie mogli zobaczyć Kaplicę Czaszek, gdzie zgromadzone zostały szczątki około 30 000 ofiar dawnych wojen oraz Park Zdrojowy z Pijalnią Wód Mineralnych i Salą Koncertową.
Największą atrakcją ostatniego dnia wycieczki była Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie, która jest najdłuższą z jaskiń sudeckich oraz jedną z najdłuższych i najgłębszych w Polsce. Jej bogata szata naciekowa i znaleziska kostne zwierząt plejstoceńskich zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie.
Podczas aktywnie spędzonych trzech dni nie zabrakło czasu na grę w piłkę, gry logiczne oraz wspólne rozmowy.
Opiekunami uczniów podczas wyjazdu byli: mgr Agnieszka Grzywacz oraz mgr Władysław Szumilas.
Dodał*: Maciej Iżycki