19-07-2015

W dniu 26 czerwca 2015 r. w auli odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014/2015, którą poprowadziła przewodnicząca Parlamentu Uczniowskiego – Agnieszka Prawda.

Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu, głos zabrała pani dyrektor Halina Tamioła. Przywitała uczniów klas I i II, zaproszonych na uroczystość rodziców, a także specjalnych gości z Oddziału Okręgowego TPD w Legnicy wraz z Prezesem Zarządu – Kazimierzem Pleśniakiem.

Społeczność szkolna z wielką radością przyjęła Odznakę „Przyjaciel Dziecka”, którą został uhonorowany sztandar Liceum. Pan Kazimierz Pleśniak wręczył także pani dyrektor oraz panu Robertowi Wójcickiemu (opiekunowi szkolnego koła TPD) Medale Pamiątkowe z okazji 95-lecia TPD w Polsce i 70-lecia na Dolnym Śląsku.

Nagrody książkowe otrzymali uczniowie ze 100% frekwencją oraz średnią ocen 5,0 i więcej. Dwa piękne albumy przekazała Fundacja im. Jerzego Szmajdzińskiego. Nagrodzono nimi Tomasza Tadlę z klasy II B, który otrzymał najwyższą średnią ocen oraz Macieja Iżyckiego z klasy II A – administratora szkolnej strony www.

Bardzo duża grupa sportowców otrzymała dyplomy. Dziewczęta dodatkowo odebrały medale ze względu na uzyskanie I miejsca w rywalizacji sportowej za miniony rok szkolny. Pani dyrektor wręczyła reprezentantce dziewcząt Puchar Prezydenta Miasta za uzyskanie mistrzowskiego tytułu.

Parlament Uczniowski przekazał „Wielką Sowę” (symbol rywalizacji między klasami) – II A, której wychowawcą jest pan Wojciech Jaśkiewicz, drugie miejsce uzyskała II D, a trzecie II C. Nagrodę za współpracę z Parlamentem Uczniowskim i działalność na rzecz Szkoły otrzymała klasa I D.

W imieniu Rady Rodziców głos zabrała pani Agnieszka Łakomska (absolwentka szkoły), która pogratulowała młodzieży wyników w nauce oraz życzyła udanych wakacji.

O oprawę muzyczną podczas uroczystości zadbały uczennice z klasy I C biologiczno-chemicznej - Amanda Alijewicz i Dominika Karkoszka.

Świadectwa odebrane, a więc życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym!

Dodał*: Maciej Iżycki