XIV FORUM KLUBÓW EUROPEJSKICH

10-06-2015

W dniu 9 czerwca 2015 r. w auli naszego Liceum odbyło się XIV Forum Klubów Europejskich.
Wzięły w nim udział reprezentacje czterech legnickich gimnazjów:
1. Gimnazjum Nr 2
2. Gimnazjum Nr 4
3. Gimnazjum Nr 5
4. Społecznego Gimnazjum TWP.

Spotkanie składało się dwóch części. Pierwszą stanowiły obrady Okrągłego Stołu, podczas których gimnazjaliści dyskutowali na temat bezpieczeństwa międzynarodowego i zwalczania terroryzmu we współczesnym świecie. Obrady poprowadził tegoroczny absolwent, były przewodniczący Parlamentu Uczniowskiego – Jan Tabor. W drugiej części spotkania młodzież rywalizowała ze sobą w ramach drużynowego konkursu wiedzy o krajach Unii Europejskiej.

Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie ze Społecznego Gimnazjum TWP, drugie miejsce w klasyfikacji uzyskali uczniowie z Gimnazjum Nr 4, a trzecie – uczniowie z Gimnazjum Nr 5.

XIV Forum Klubów Europejskich towarzyszyły także występy artystyczne. Swoje umiejętności pokazał znany w Polsce i za granicą Zespół Taneczny „Złote Dzieci” pod kierunkiem pani Moniki Kuligowskiej - absolwentki I LO. Uczestnicy spotkania mogli też podziwiać zdolności wokalne Matyldy Czinar – uczennicy klasy I C biologiczno-chemicznej oraz zdolności taneczne Karola Kołodyńskiego – ucznia z klasy II C o tym samym profilu.

Forum przygotowała klasa I A matematyczno-informatyczna wraz z panią Agnieszką Grzywacz – wychowawczynią oddziału i opiekunem szkolnego Klubu Europejskiego.

Dziękujemy gimnazjalistom i ich opiekunom za udział w Forum! Gratulujemy wyników!

Obejrzyj zdjęcia na lca.pl.

Dodał*: Maciej Iżycki