Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji

19-05-2014

W dniu 19 maja 2014 r. o godzinie 11.00 w auli naszej szkoły odbyło się spotkanie dotyczące Strategii Wolnych i Otwartych Implementacji, w którym wzięli udział – na zaproszenie pani dyrektor Haliny Tamioły i nauczycielki informatyki pani Romualdy Laskowskiej – nauczyciele informatyki ze szkół legnickich. Naszym gościem był także Dyrektor Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Legnicy – dr Zbigniew Rutka.

„Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji” (SWOI) jest innowacyjnym przedsięwzięciem edukacyjno-społecznym, które ma na celu zainteresowanie uczniów specjalnościami informatyczno-technicznymi oraz wspieranie w kształtowaniu kompetencji kluczowych. Strategia SWOI posługuje się terminem wolnego i otwartego dostępu do szeroko rozumianych źródeł wiedzy, nieograniczonych barierami finansowymi lub terytorialnymi. Zgodnie z tą ideą, wszystkie opracowane w ramach Projektu materiały dydaktyczne oraz implementacje InfoTechniczne będą charakteryzowały się swobodnym dostępem dla wszystkich zainteresowanych.

Projekt trwa od grudnia 2010 r. do maja 2014 r. i jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Jesteśmy jedyną szkołą spoza obszaru wdrożenia pilotażu (woj. wielkopolskie i zachodniopomorskie), której udało się w marcu br. pozyskać materiały oraz przeprowadzić na nich zajęcia.

W uznaniu innowacyjności działania oraz dużego zaangażowania – zostaliśmy nagrodzeni. Przedstawiciele Fundacji Wolnego i Otwartego Oprogramowania wręczyli pani dyrektor 16 zestawów Arduino - wspomagających naukę infotechniki oraz programowania.

Następnie w sali informatycznej odbyły się warsztaty z nauczycielami, którzy otrzymali materiały edukacyjne, a także warsztaty z uczniami.

Dodał*: Jan Tabor