Gimnazjaliści gośćmi naszej szkoły

19-04-2014

W dniu 19 kwietnia 2014 r. uczniowie klasy biologiczno-chemicznej I C - wspólnie z zaproszonymi gośćmi z klasy I A Gimnazjum nr 4 im. Świętej Jadwigi Śląskiej w Legnicy -wzięli udział w „Grze miejskiej – w poszukiwaniu utraconych informacji”, zorganizowanej na terenie I LO przez nauczycielki biblioteki szkolnej.

Celem gry było odnalezienie wszystkich części hasła podstępnie zagrabionego przez członków wrogiej naszej bibliotece organizacji. Gracze musieli rozwiązać szereg zagadek, by odszukać miejsca, w których czekali na nich wolontariusze posiadający fragmenty zaginionego tekstu. Pozyskanie tych materiałów wymagało wykonania różnych zadań. Zabawa była przednia. Zwycięska drużyna otrzymała nagrody. Hasło biblioteki zostało odzyskane!

Tego samego dnia - uczniowie z klasy biologiczno-chemicznej II c zorganizowali dla swoich młodszych kolegów „Konkurs wiedzy z zakresu savoir – vivre”. Drużyny rywalizowały ze sobą odpowiadając na ciekawe, czasem zaskakujące pytania. Po dogrywce udało się wyłonić zwycięską drużynę.

Spotkanie połączone z poczęstunkiem było również okazją do rozmów i nawiązania przyjacielskich relacji między uczniami obu szkół.

Dodał*: Jan Tabor