Dolnośląska Liga Lekkoatletyczna

27-05-2012

Dnia 26.05.2012 r. na Stadionie Miejskim w Zgorzelcu odbył się Finał Dolnośląski Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych.

Bardzo dobry występ zaliczyła uczennica naszej szkoły Kornelia Puchalska (kl. I e) w pchnięciu kulą (3 kg). Zajęła pierwsze miejsce z wynikiem 11,32 m. W rundzie jesiennej Kornelia również zajęła pierwsze miejsce, potwierdzając w tym roku szkolnym swoją dominację wśród uczniów województwa. Na uwagę z pewnością zasługuje ciekawy wynik w skoku w dal Renaty Wójcik (kl. I a) - 4,30 m oraz wysokie - 7 miejsce - w pchnięciu kulą Karoliny Baran (kl. I c), a także całkiem udany bieg sztafety 4 x 100 m w składzie: Klaudia Szpanek (kl. II e), Katarzyna Komorowska (kl. II d), Renata Wójcik , Małgorzata Malik (kl. I a).
Natomiast chłopcy osiągnęli następujące miejsca:
Bieg na 100 m:
7 miejsce - Filip Szwedo z kl. II d – 12,15 sek.
15 miejsce - Maciej Jarosz z kl. I b – 12,49 sek.
Bieg na 400 m:
9 miejsce - Andrzej Czuba z kl. III a – 55,83 sek.
Bieg na 1500 m:
9 miejsce - Patryk Skrzecz z kl. II a – 4:49,27 min.
Skok w dal:
15 miejsce - Marcin Śliwa z kl. III a – 5,63 m
Pchnięcie kulą:
8 miejsce - Adrian Witek z kl. I a – 9, 60 m
Sztafeta 4 x 100 m – 7 miejsce:
Maciej Jarosz z kl. I b
Grzegorz Obremski z kl. II a
Filip Szwedo z kl. II d
Marcin Śliwa z kl. III a
Wśród chłopców, punkty zdobyli również:
Konrad Ziętal z kl. III e
Mateusz Drączkowski z kl. II d
Michał Karpiak z kl. II d
oraz Mateusz Latoch z kl. II d, którego bardzo dobry skok w dal na odległość 5,47 był rekordem życiowym.
W klasyfikacji generalnej nasze zawodniczki utrzymały swoją zeszłoroczną pozycję, tj. 10 miejsce, natomiast chłopcy awansowali z 13 miejsca na 10, wyprzedzając lokalnego rywala - ZSTiO w Legnicy.
Wszystkim uczestnikom zawodów serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Opiekunem uczniów był mgr Krzysztof Waszkiewicz.

Dodał*: Krzysztof Waszkiewicz