Spotkanie z dr inż. Jackiem Dudkiewiczem

26-05-2012

Dr inż. Jacek Dudkiewicz – absolwent I LO – spotkał się w dniu 25 maja 2012 r. w auli szkolnej z uczniami z klas matematyczno-informatycznych, matematyczno-fizycznych i biologiczno-chemicznych (1a, 1c, 1d, 2a, 2d).

Spotkanie odbyło się w związku z uroczystym otwarciem Sky Tower we Wrocławiu. Firma Stalbet, której jest Prezesem była generalnym wykonawcą konstrukcji wieżowca. Pan Dudkiewicz przedstawił prezentację multimedialną, która dotyczyła kolejnych etapów powstawania „nowego symbolu miasta” oraz podał wiele ciekawostek. Młodzież dowiedziała się, że jest to jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie budynków w Polsce. Do budowy Sky Tower zużyto 30 tys. ton stali i pokryto go 4 hektarami szkła. Warto dodać, że dr Dudkiewicz prowadzi w klasie IId (architektonicznej) zajęcia z „Podstaw budownictwa architektury”.
Dodał*: PU