Wybory do prezydium parlamentu uczniowskiego

10-02-2014

W dniu 10 lutego 2014 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Legnicy odbyły się wybory do Prezydium Parlamentu Uczniowskiego.

Skład komisji wyborczej stanowili: Marta Wańkowicz (kl. III D), Daniela Wołosińska (kl. III B), Błażej Gadek (kl. III B), Jakub Dydak (kl. III B) oraz opiekun Parlamentu Uczniowskiego - p. Agnieszka Grzywacz.

Uprawnionych do glosowania było 460 uczniów. Liczba uczniów, którym wydano karty do głosowania wyniosła 398, co stanowi 85,5% frekwencji wyborczej. Liczba głosów ważnych wyniosła 84,4 %, zaś głosów nieważnych 15,6%.

Największą liczbę głosów - 136 - otrzymał Jan Tabor z klasy II E, który został Przewodniczącym Prezydium Parlamentu Uczniowskiego.

Zastępcą Przewodniczącego został Michał Ratajczak z klasy II A, zdobył 66 głosów.

Szefem Informacji została Konstancja Pyzińska z klasy II C, zdobyła 51 głosów.

Rzecznikiem Praw Ucznia została Małgorzata Zimoląg z klasy II A, otrzymała 50 głosów.

Dodał*: Jan Tabor