Dzień Dawcy Komórek Macierzystych Szpiku

18-12-2019

W dniu 18.12.2019 r. w naszej szkole odbył się finał akcji Dolnośląska#Komórkomania - Dzień Dawcy Komórek Macierzystych Szpiku w I LO – rejestracja potencjalnych dawców w ramach kampanii Fundacji DKMS.

W tym dniu w akcji rejestracji wzięło udział:

• 61 uczniów klas trzecich
  • 2 nauczycieli
  • 3 osoby z poza szkoły (rodzic, rodzina, znajomy)

Zarejestrowano 47 osób, a 14 jest na liście oczekujących z powodu braku materiału do pobrań - akcję dla tych uczniów będziemy kontynuować w styczniu.

Brawo uczniowie z klasy 3B! - zarejestrowano największą liczbę dawców - 20 osób.

Wcześniej, od 02.12.2019 r. wolontariusze z klasy 2C prowadzili w szkole akcję informacyjną na temat nowotworów krwi i transplantacji szpiku. W każdej klasie trzeciej podczas godzin wychowawczych przeprowadzili prelekcję i rozmowę wstępną na temat procedur rejestracyjnych w Fundacji DKMS i metod pobierania szpiku do przeszczepu.

Skala zainteresowania tą formą wolontariatu zaskoczyła organizatorów - wolontariuszy.

Dziękujemy wszystkim potencjalnym Dawcom oraz ludziom dobrej woli, dzięki którym mogliśmy przeprowadzić akcję w naszej szkole za wspólnie spędzony czas i za poważne podejście do tematu.

W akcji wzięło udział 20 wolontariuszy z klasy 2C, którzy z dużym zaangażowaniem pracowali na rzecz Komórkomanii.

Mamy nadzieję, że Ludzi Dobrej Woli jest więcej. Jeśli jeszcze ktoś będzie chciał dołączyć do akcji w styczniu, prosimy o zgłoszenie się do pani Agnieszki Nowak.

Pamiętaj:

Pomożesz, bo możesz. Masz to w genach.
Wolontariusze z klasy 2C

Agnieszka Nowak - wicedyrektor szkoły.

Dodał*: Jakub Chomiczewski