„Integra” i „Adapciak” klas pierwszych

14-10-2019

W dniu 2 października 2019 r. nasze Liceum zorganizowało w hali przy ul. Lotniczej wesołą zabawę dla uczniów klas pierwszych pod nazwą „Integra” i „Adapciak”.

Ponad 300 pierwszoklasistów doskonale bawiło się od godziny 9.00 do 13.40 wraz ze swoimi wychowawcami, nauczycielami wychowania fizycznego, pedagogiem szkolnym, nauczycielem-biblitekarzem, katechetą oraz panią dyrektor. Scenariusz opracowany został wcześniej, a więc należało się trzymać określonego porządku.

O godz. 9.00 nastąpiło otwarcie imprezy przez dyrektor Halinę Tamiołę, która powitała: „niebieskich” - klasy I A(p) i I A(g) z panem Piotrem Widziewiczem i panią Eweliną Hoszman, „czerwonych” - klasy I B(p) i I B(g) z panią Joanną Piskorską-Gomoliszek i panią Aliną Juchniewicz-Nowak, „białych” - klasy I C(p) i I C(g) z panią Beatą Stempek i panem Wojciechem Jaśkiewiczem, „czarnych” – klasy I D(p) i I D(g) z panią Anną Kruszczyńską i panią Małgorzatą Derek-Nowodyłą, „zielonych” - klasy I E(p) i I E(g) z panią Agnieszką Selwat i panem Tomaszem Bekasem. Nazwy wynikały z koloru stroju danego oddziału.

O godz. 9.15 rozpoczęły się prezentacje klas. Był taniec, śpiew, prezentacje multimedialne. Duże wrażenie na uczestnikach zrobił pokaz uczennicy z klasy I E(g) - Mai Kućko - na szarfie.

Następnie przeprowadzony został krótki konkurs pod nazwą: „O szkole – spotkanie z tradycją”. Wiedza młodzieży wynikała z pobytu każdej klasy w szkolnej Izbie Tradycji. Oprowadzała wówczas uczniów pani dyrektor, dlatego teraz zasiadła w jury wraz z panią pedagog Wiolettą Grosicką oraz uczniami z klasy II B humanistycznej - Dawidem Tarnowskim i Kacprem Borawskim, którzy przygotowali pytania dotyczące Tadeusza Kościuszki. Każda klasa poradziła sobie znakomicie. Były aż cztery pierwsze miejsca: I B(p), I D(p), I A(g), I B(g). Za konkurs przewidziano dyplomy.

Najwięcej aplauzu wzbudziły jednak „Wyścigi tytanów” – zmagania sportowe kilkuosobowych grup z klas pierwszych. Bieg z gazetą na piersiach oraz balonem to tylko niektóre z konkurencji. I miejsce uzyskali informatycy - I A(p) i I A(g) oraz ekolodzy - I E(p) i I E(g). Za ten konkurs rozdano dyplomy, a także nagrody od sponsorów.

Odbył się również mecz w piłkę nożną między reprezentacją uczniów z klas po szkole podstawowej i klas po gimnazjum. Klasy pierwsze po szkole podstawowej wygrały po rzutach karnych.

Dużo emocji wywołały rozgrywki w piłkę siatkową według zasady każdy z każdym. I miejsce wśród dziewcząt przypadło w udziale I D(p), natomiast I miejsce wśród chłopców - I A(g).

Na koniec pani dyrektor przekazała każdej klasie paczkę z cukierkami i podziękowała za wspaniałą atmosferę rywalizacji, ale przede wszystkim zabawy.

Warto dodać, że swój wkład w to wielkie przedsięwzięcie mieli także rodzice, którzy upiekli pyszne ciasta.

Dodał*: Jakub Chomiczewski