Lekkoatletki najlepsze w mieście, chłopcy tuż za podium

16.06.2019

Obrazek

Indywidualne Mistrzostwa Legnicy w Lekkoatletyce - "Licealiada" - odbyły się 30 maja 2019 r. na stadionie w Parku Miejskim.

Po raz kolejny z rzędu nasze dziewczęta nie miały sobie równych w lekkoatletyce wśród legnickich szkół. Zdecydowanie wygrały klasyfikację ogólną Mistrzostw oraz zdobyły liczne medale indywidualnie. Na szczególną uwagę zasługuje rekord życiowy w pchnięciu kulą debiutantki Gabrieli Kowalik - 10,08 m.


  Miejsca dziewcząt:

  1. Złocka Anastazja -1a - 2 miejsce na 400 m
  2. Konarzewska Hanna - 1a - 3 miejsce na 400 m
  3. Kania Aleksandra - 1c - 1 miejsce na 100 m, 1 miejsce w sztecie 4x100 m
  4. Kowalik Gabriela - 1c - 2 miejsce w pchnięciu kulą
  5. Cyza Oliwia - 1c - 1 miejsce na 600 m
  6. Klimek Oliwia - 1c - 2 miejsce na 600 m, 3 miejsce w sztafecie 4x100 m
  7. Roszak Klaudia - 1c - 1 miejsce w skoku w dal, 3 miejsce w sztafecie 4x100 m
  8. Meter Martyna - 1e - 5 miejsce w skoku w  dal
  9. Kołodziej Karolina - 2a - 2 miejsce na 100 m, 3 miejsce w sztafecie 4x100 m
  10. Słomka Justyna - 3e - 1 miejsce w pchnięciu kulą.

Klasyfikacja dziewcząt:

  • I miejsce - I LO
  • II miejsce - V LO
  • III miejsce – ZSTiO.

Nasi chłopcy zajęli IV miejsce, jednak wśród liceów okazali się najlepsi.

Wyniki chłopców:

  1. Karaban Szymon - 1a - 2 miejsce na 100 m, 3 miejsce w sztafecie 4x100 m
  2. Saczyński Krzysztof - 1a - 4 miejsce w skoku w  dal
  3. Szymańczuk Michał - 1e - 3 miejsce w sztafecie 4x100 m
  4. Zyga Jarosław - 1e - 5 miejsce na 400 m
  5. Freidenberg Kacper - 1e - 7 miejsce na 1000 m
  6. Gregorczyk Mateusz - 1d - 6 miejsce na 1000 m
  7. Gdaniec Maciej - 1d - 6 miejsce na 400 m
  8. Szczerbiński Andrzej - 2a - 1 miejsce w skoku w  dal
  9. Mazur Hubert - 2a - 6 miejsce w pchnięciu kulą
  10. Gulewicz Grzegorz - 2d - 4 miejsce na 1000 m
  11. Sztoń Hubert - 2d - 5 miejsce na 100 m, 3 miejsce w sztafecie 4x100 m
  12. Jóźwiak Piotr - 3a - 7 miejsce w pchnięciu kulą.

Klasyfikacja chłopców:

  • I miejsce - ZSEM
  • II miejsce - ZSS
  • III miejsce – ZSTiO
  • IV miejsce - I LO
  • V miejsce - V LO.

Opiekunowie: pan Krzysztof Waszkiewicz i pan Krzysztof Zasławski.

Gratulujemy!

drużyna_chłopców