Legnickie Święto Matematyki

15-04-2019

W sobotę 30 marca 2019 r. odbył się w naszej szkole IX Legnicki Konkurs Matematyczny pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Legnicy. To jedyna tego typu cykliczna impreza w mieście. Nasze Liceum od początku jest jej gospodarzem.

W tegorocznej edycji udział wzięło 36 uczniów ze szkół podstawowych i 18 gimnazjalistów.

Przez 90 minut uczestnicy zmagali się z zadaniami testowymi i otwartymi. Podczas sprawdzania prac przez jury, nasi młodsi koledzy uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez uczniów klas I oraz II o profilu matematyczno-fizycznym pod opieką nauczyciela matematyki pana Zbigniewa Masłowskiego.

Punktualnie o godzinie 13.30 rozpoczęło się oficjalne podsumowanie Konkursu. Na zwycięzców w obu kategoriach wiekowych czekały puchary ufundowane przez Gospodarza Miasta, które wręczył Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski. Oprócz nagród rzeczowych dla najlepszych, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom.

Oto najlepsi legniccy matematycy:

Szkoły Podstawowe:

• I miejsce - Hanna Łochowska - SP 10
  • II miejsce - Michał Owad - SP 16
  • III miejsce - Miłosz Myga - SP 9
  • III miejsce -Oskar Pundyk - SP 9
  • IV miejsce - Mateusz Kopyściański - SP 1
  • IV miejsce - Szymon Urbaniak - SP 9
  • V miejsce - Miłosz Witkowski - SP 9

Gimnazja:

• I miejsce - Krzysztof Piechota - Gimnazjum ZSI
  • II miejsce - Szymon Wojtyczka - Gimnazjum TWP
  • III miejsce - Jędrzej Bojanowski - Gimnazjum św. Franciszka z Asyżu
  • IV miejsce - Bartosz Kraszewski - Gimnazjum ZSI
  • V miejsce – Dominnika Wójcik – VII LO.

Organizatorami Konkursu byli: Centrum Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej i Doskonalenia Nauczycieli w Legnicy, Towarzystwo Wiedzy Powszechnej w Legnicy, Społeczne Gimnazjum TWP w Legnicy, I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Legnicy.

lkm

Dodał*: Aleksandra Gniada