01-10-2013

W dniu 1 października 2013 r. w auli obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły, który połączony był ze ślubowaniem i pasowaniem uczniów klas pierwszych.

Część oficjalną uroczystości poprowadziła przewodnicząca szkoły – Marta Wańkowicz. Obowiązywał galowy strój i trzeba przyznać, że wszystkie klasy wywiązały się z tego zadania znakomicie. Pięknie zabrzmiał hymn zaśpiewany przez naszych młodszych kolegów.

Pani dyrektor Halina Tamioła w swoim przemówieniu nawiązała do czasów średniowiecza, kiedy to odbywało się pasowanie na rycerza. Każdy uczeń na pamiątkę otrzymał tekst ślubowania. Do pasowania wykorzystany został dar od rodziców – szabla „do boku Kościuszki”, która znajduje się w zbiorach szkolnej Izby Tradycji.

Drodzy uczniowie klas pierwszych – od dziś jesteście pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej I LO. Gratulujemy!

Po części oficjalnej nastąpiła ta bardziej oczekiwana przez młodzież – artystyczna, tj. przegląd talentów. Zobaczcie to na szkolnym facebooku. Następnie uczniowie klas I wraz z wychowawcami udali się na spektakl naszego legnickiego teatru - „Madonna, księżyc i pies”.

Dodał*: Jan Tabor