Mistrzostwo w pływaniu dziewcząt i chłopców

22-12-2018

W dniu 19.12.2018 r. na basenie „Bąbelek” reprezentacje naszej szkoły w pływaniu zdobyły tytuły Mistrza Legnicy.

Wśród chłopców na najwyższym stopniu podium stanęli Krzysztof Gliwiński w stylu motylkowym i Mieszko Chudyka w stylu dowolnym. Sztafeta męska 6x50metrów w składzie M. Chudyka, K. Gliwiński, M. Gregorczyk, P. Jóźwiak, M. Siwicki, N. Triandafilidis zajęła II miejsce, które dało nam tytuł mistrzowski w ogólnej klasyfikacji.

Podium drużynowe chłopców:

1. I miejsce - I LO -113 pkt.
  2. II miejsce - ZSEM
  3. III miejsce - ZSS

Skład zespołu chłopców:

1. Mieszko Chudyka - 3b
  2. Krzysztof Gliwiński - 2a - szef sekcji
  3. Mateusz Gregorczyk - 1a
  4. Piotr Jóźwiak - 3a
  5. Maciej Siwicki - 3a
  6. Nikos Triandafilidis - 3b.

Wśród dziewcząt na najwyższym stopniu podium stanęła Klaudia Narewska w stylu motylkowym. W stylu dowolnym druga była Oliwia Klimek, a trzecia Małgorzata Zięba. Maria Frankiewicz uplasowała się na trzecim miejscu w stylu klasycznym. Druga w stylu grzbietowym była Ewa Kustra-Lipińska. Sztafeta damska 6x50metrów w składzie M. Frankiewicz, K. Jabłońska, O. Klimek, E. Kustra-Lipińska, K. Narewska i M. Zięba zajęła II miejsce.

Podium drużynowe dziewcząt:

1. I miejsce - I LO
  2. II miejsce - II LO.

Skład zespołu dziewcząt:

1. Maria Frankiewicz - 3d
  2. Katarzyna Jabłońska - 1c
  3. Oliwia Klimek - 1c
  4. Ewa Kustra-Lipińska - 2b
  5. Klaudia Narewska - 3e - szefowa sekcji
  6. Małgorzata Zięba - 1e.

Opiekunami uczniów są: pan Tomasz Bekas, pan Krzysztof Waszkiewicz.

Serdecznie gratulujemy!

Dodał*: Andrzej Szczerbiński