„Integra” i „Adapciak” klas pierwszych

06-10-2018

W dniu 5 października 2018 r. nasze Liceum zorganizowało w hali przy ul. Lotniczej wesołą zabawę dla uczniów klas pierwszych pod nazwą „Integra” i „Adapciak”.

165 pierwszoklasistów doskonale bawiło się od godziny 9.00 do 13.40 wraz ze swoimi wychowawcami, nauczycielami wychowania fizycznego, pedagogiem szkolnym oraz panią dyrektor. Scenariusz opracowany został wcześniej, a więc należało się trzymać pewnego porządku.

O godz. 9.00 nastąpiło otwarcie imprezy przez dyrektor Halinę Tamiołę, która powitała: „niebieskich” (klasa I A) z panią Agnieszką Grzywacz, „czarnych” (klasa I B) z panią Justyną Kuszek, „białych” (klasa I C) z panią Aliną Sasińską, „czerwonych” (klasa I D) z panią Mirosławą Bąkowską, „zielonych” (klasa I E) z panią Anną Borowiec. Nazwy wynikały z koloru stroju danego oddziału.

O godz. 9.15 rozpoczęły się prezentacje klas. Był taniec, śpiew solowy i grupowy, prezentacje multimedialne, pokazy.

Następnie przeprowadzony został krótki konkurs pod nazwą: „O szkole – spotkanie z tradycją”. Wiedza młodzieży wynikała z pobytu każdej klasy w szkolnej Izbie Tradycji. Oprowadzała wówczas swoich uczniów pani dyrektor, dlatego też teraz zasiadła w jury wraz z panią pedagog Wiolettą Grosicką i uczniem klasy III B humanistycznej Jakubem Szpyrką. Każda klasa poradziła sobie znakomicie. Były aż trzy pierwsze miejsca, które uzyskały: I A, I B, I D. Drugie miejsca zdobyły I C i I E. Za konkurs przewidziano dyplomy.

Najwięcej aplauzu wzbudziły jednak „Wyścigi tytanów” – zmagania sportowe kilkuosobowych grup z klas pierwszych. Bieg z gazetą na piersiach, skakanką, piłką między dwiema głowami, to tylko niektóre z konkurencji. Pierwsze miejsce uzyskali uczniowie z I D i I E, drugie - I C, trzecie - I B, czwarte - I A. Również za ten konkurs rozdano nagrody.

Odbył się też mecz w piłkę nożną między reprezentacją uczniów z klas „starszych” (drugich i trzecich) a pierwszoklasistami. Klasy pierwsze wygrały ze „starszakami” w kategorii chłopców, jak  i dziewcząt.

Dużo emocji wywołały rozgrywki w piłkę siatkową według zasady każdy z każdym. Wśród dziewcząt wygrała I C, wśród chłopców I A.

Na koniec pani dyrektor przekazała każdej klasie paczkę z cukierkami i podziękowała za wspaniałą atmosferę rywalizacji, ale przede wszystkim zabawy.

Warto dodać, że swój wkład w to wielkie przedsięwzięcie mieli także rodzice, którzy upiekli pyszne ciasta.

Dziękujemy portalowi lca.pl za udostępnienie zdjęć! Zobaczcie sami:

adapciak

integra