Byliśmy na wycieczce we Włoszech!

18-06-2018

Często klasy nie mogą się zorganizować, by pojechać na 3 dni do Karpacza. Takich problemów nie mieli humaniści z I B, bo praktycznie cała klasa spędziła 10 pięknych dni (08-17.06.2018 r.) pod niebem Italii, traktując tę wyprawę jako szczególny sposób poznania źródeł europejskiej kultury.

Trasa objazdu prowadziła przez Wenecję, Padwę, Weronę, Asyż, Rzym (tu dłuższy pobyt) i Florencję. Program był przebogaty, byliśmy w tych wszystkich magicznych miejscach, o których marzą turyści z całego świata.

Wysoki poziom merytoryczny zagwarantowali przewodnicy miejscy, pilot, opiekunowie i sami uczestnicy, którzy również musieli się sprawdzić w roli oprowadzających po świecie zabytków. Było to niemałe przeżycie i świetne ćwiczenie!

W tej niezwykłej wyprawie towarzyszyło nam czworo humanistów z IIB i uczniowie zaprzyjaźnionego Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy, których opiekun - Pan Dariusz Wędzina, znakomity historyk sztuki - pracowicie uczył nas myślenia o sztuce i dziedzictwie kultury.

Kiedy rok temu podejmowaliśmy trudną decyzję o wyborze klasy i szkoły, nasz przyszły wychowawca, Pan Tomasz Dziurzyński, mówił każdemu kandydatowi: „Za rok pojedziemy na piękną wycieczkę do Włoch”. No i słowo ciałem się stało! Drugim opiekunem, świetnie znającym włoskie realia, była Pani Wioletta Grosicka.

Dodał*: Andrzej Szczerbiński