XVII Forum Klubów Europejskich

30-05-2018

W dniu 29 maja 2018 r. w auli naszego Liceum odbyło się XVII Forum Klubów Europejskich. Wzięły w nim udział reprezentacje czterech legnickich szkół: Szkoły Podstawowej nr 18, Gimnazjum Nr 4, Gimnazjum Nr 5, Społecznego Gimnazjum TWP.

Rozpoczęliśmy tradycyjnie od wprowadzenia flagi UE i unijnego hymnu - „Ody do radości”. Po oficjalnym powitaniu gości przez panią dyrektor Halinę Tamiołę i opiekuna Szkolnego Klubu Europejskiego panią Agnieszkę Grzywacz nadszedł czas na obrady Okrągłego Stołu pod hasłem: „MŁODZI W CYBERPRZESTRZENI. SZANSE I ZAGROŻENIA”.

Tegoroczne absolwentki klasy humanistycznej – Agata Jarosz i Gabriela Wilczopolska - poprowadziły je perfekcyjnie, a dyskutująca młodzież wykazała się dużą aktywnością i znajomością tematu. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się także wystąpienie Mateusza Materka z klasy II A, administratora szkolnej strony www, który przedstawił problem ochrony danych osobowych w cyberprzestrzeni.

W drugiej części spotkania uczniowie rywalizowali ze sobą w ramach drużynowego Konkursu Wiedzy o krajach Unii Europejskiej. Zwycięskie reprezentacje szkół otrzymały dyplomy i puchary, które wręczyła pani dyrektor. Wyniki Konkursu:

- I miejsce - Społeczne Gimnazjum TWP
- II miejsce - Gimnazjum Nr 5
- III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 18.

Forum uświetnił występ taneczny Laury Gulińskiej z klasy I B oraz Weroniki Borkowskiej z klasy II E, który został nagrodzony gromkimi brawami.

Nieoceniony wkład w organizację XVII Forum Klubów Europejskich mają uczennice z klasy I E: Adriana Chałupka, Daria Fiałkowska, Wiktoria Grdeń, Róża Kłak, Dalia Koch oraz Wiktoria Loranty z klasy I D.

Dziękujemy naszym gościom za udział w spotkaniu!

zwyciezcy

Dodał*: Andrzej Szczerbiński