Gry i zabawy podczas Legnickiego Konkursu Matematycznego

15-04-2018

Podczas VIII Legnickiego Konkursu Matematycznego, który odbył się 14.04.2018 r. w naszej szkole, licealiści zaproponowali swoim młodszym kolegom ciekawe zajęcia.

Oto krótki przegląd ich działań: Pierwszoklasiści z klasy matematyczno-fizycznej zorganizowali zabawę, która była oparta na motywie z bajki „Hotel Transylwania.” Uczniowie podzieleni na grupy założyli maski, odpowiadające nazwie swojego zespołu: duszki, wampiry, mumie, nietoperze. Układ stołów odwzorowywał pokoje hotelowe, a w każdym z nich znajdowały się łamigłówki i zadania, ich bohaterami były postaci z bajki. Po rozwiązaniu zadań uczniowie otrzymali klucz, który otwierał skrzynkę z hasłem do następnego pokoju. Ostatni klucz dotyczył sekcji nagród, a tam znajdował się słodki poczęstunek.

Kolejna grupa uczniów z klasy I D przygotowała Matematyczne Królestwo, gdzie poznali historię królewny Alfy, a także zagrali w matematycznego Twistera i Abrakadabra.

Trzecia grupa z klasy I D przygotowała Escape Room, inspirowany filmem „Alicja w krainie czarów”. Sala została podzielona na cztery części, w każdej z nich znajdowała się jedna drużyna, która musiała rozwiązać przygotowane zagadki, aby się wydostać. Były to łamigłówki, sudoku oraz zadania tekstowe. Po odgadnięciu finałowej zagadki - „co łączy gawrona i sekretarzyk?” - uczestnicy otrzymali słodkie nagrody.

Ostatnia grupa, która zajęła się uczestnikami Konkursu, to uczniowie z klasy II C biologiczno-chemicznej. Przygotowali oni rywalizację dla dwóch grup, która obejmowała różne dyscypliny. Były to matematyczne zagadki, ale także kalambury, zadania sportowe i muzyczne. Zwycięska drużyna otrzymała batony i dyplomy.

Uczestnicy Legnickiego Konkursu Matematycznego gromkimi brawami podziękowali swoim starszym kolegom za wspaniałą zabawę.

zabawy LKM 2018

Dodał*: Mateusz Materek