Wycieczka do Anglii

23-03-2013

Tradycyjnie już uczniowie I LO wyruszyli w marcu na podbój Wysp Brytyjskich.

W dniach 16-22.03.2013 r. uczestnicy autokarowej wycieczki do Londynu i okolic odkrywali dziedzictwo kulturowe Wielkiej Brytanii, zwiedzając najpiękniejsze zabytki jej stolicy, spacerując malowniczymi uliczkami średniowiecznego Canterbury, podziwiając królewskie apartamenty Windsoru - największego zamieszkałego zamku świata, czy poznając warunki życia i studiowania w słynnym Cambridge.

W Muzeum Nauki wycieczkowicze nie omieszkali skorzystać z możliwości wykonania różnorodnych eksperymentów, w Muzeum Historii Naturalnej odkrywali niewyobrażalne bogactwo świata roślin i zwierząt, zaś w Galerii Narodowej dali się ponieść zauroczeniu dziełami Tycjana, Renoira, van Gogha i setkom innych znanych artystów.

Wieczory spędzane u rodzin angielskich sprzyjały wymianie doświadczeń, poznawaniu stylu życia rodowitych Brytyjczyków oraz szlifowaniu języka angielskiego. Pełni szczęścia dopełniły obowiązkowe zakupy przy Oxford Street. Oprócz mnóstwa niezapomnianych wrażeń (i zakupów...) uczestnicy przywieźli entuzjazm i pełną gotowość do dalszych podróży, w związku z czym już dziś planowana jest kolejna wycieczka: we wrześniu obieramy kierunek na ... Szkocję!

Dodał*: Wydział Szefa Informacji PU