XXIII Zimowa Szkoła Matematyki

09-03-2013

W dniach 4-8 marca 2013 r. odbyła się Zimowa Szkoła Matematyki. Są to obozy naukowe dla uzdolnionej matematycznie młodzieży z Dolnego Śląska i Opolszczyzny. W latach 1989-2006 odbywały się w ramach współpracy Instytutu Matematycznego Uniwersytetu Wrocławskiego, Fundacji Matematyków Wrocławskich i Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze.

Tym razem wzięło w niej udział około 100 uczniów liceów i wybranych gimnazjów. Z I LO w Legnicy wyjechało na Zimową Szkołę Matematyki do Radkowa 11 uczniów pod opieką pani Barbary Obremskiej, która prowadziła również zajęcia dla wszystkich uczestników. Legnickie gimnazja reprezentowało 4 uczniów ze Społecznego Gimnazjum TWP.

Zajęcia dydaktyczne podczas ZSM prowadzone są przez studentów, doktorantów i pracowników naukowych Instytutu Matematycznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Tematyką tegorocznej Szkoły Matematyki były tajniki statystyki - impreza została włączona w obchody Międzynarodowego Roku Statystyki IYOS 2013.

Wyniki uzyskane podczas XXIII ZSM:

LIGA ZADANIOWA
    Podajemy punkty zdobyte przez laureatów (na 16 możliwych + 16 bonusowych)
  • I m – Aleksander Łukasiewicz (I LO Legnica) - 24 pkt.
  • II m - Maja Rogozik (V LO Wrocław) - 15 pkt.
  • III m ex aequo - 12 pkt. Michał Górniak (Społeczne Gimnazjum TWP Legnica), Michał Ratajczak (I LO Legnica)
MISTRZOSTWA ANTYSUDOKU
    Podajemy punkty laureatów (na 6 możliwych).
  • I m - Michał Kosmecki (Społeczne Gimnazjum TWP Legnica) - 5/0 pkt.
  • II m ex aequo - 2/26 pkt Julita Klubek (II LO Jelenia Góra), Aleksander Łukasiewicz (I LO Legnica)
  • III m - Grzegorz Obremski (I LO Legnica) - 2/5 pkt.
TEST WIEDZY
    Laureaci:
  • I m - Wiktor Adamski (I LO jelenia Góra) - 40 pkt.
  • II m ex aequo - 37 pkt Julita Klubek (II LO Jelenia Góra), Dominik Kulikowski (I LO Jelenia Góra) Aleksander Łukasiewicz (I LO Legnica), Karolina Stefańska (III LO Wrocław)
  • III m - Michał Szachniewicz (Społeczne Gimnazjum Optimum Wrocław) - 36 pkt.

Opiekunem uczniów jest mgr Barbara Obremska.

Gratulujemy uczniom i nauczycielowi.

Dodał*: Wydział Szefa Informacji PU