Michał Kosmecki laureatem „Orła Dolnośląskiego”

08-12-2017

W dniu 7 grudnia 2017 r. w Centrum Kultury Agora we Wrocławiu odbyła się V Finałowa Gala wręczenia Nagrody Dolnośląskiego Kuratora Oświaty "Orzeł Dolnośląski" dla wybitnego ucznia szkoły ponadgimnazjalnej województwa dolnośląskiego.

To szczególne wyróżnienie przyznawane jest uczniom, którzy mają niezwykłe pasje, zainteresowania, są zaangażowane w życie szkoły i społeczności lokalnej, osiągając równocześnie wysokie wyniki w różnych dziedzinach naukowych, artystycznych i sportowych.

W bieżącym roku do KO wpłynęło 19 wniosków. Kapituła nominowała do nagrody pięcioro uczniów. Podczas uroczystości, która odbyła się 7 grudnia, opowiadali oni o sobie, swoich pasjach i zainteresowaniach, a także działaniach na rzecz innych.

Jednym z pięciu finalistów był Michał Kosmecki - tegoroczny maturzysta z klasy III C o profilu biologiczno-chemicznym, laureat Olimpiady Biologicznej i Olimpiady Lingwistyki Matematycznej w 2017 r., wolontariusz. Za swoje osiągnięcia naukowe został wielokrotnie doceniony. Jest między innymi stypendystą Prezesa Rady Ministrów, Prezydenta Miasta Legnicy, Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, XVI edycji Konkursu Programu Stypendialnego „zDolny Śląsk”.

Podczas uroczystej Gali Michałowi towarzyszyli koledzy i koleżanki z klasy III C oraz wychowawczyni – pani Agnieszka Selwat.

Jesteśmy dumni z Michała!

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

michal2

Dodał*: Mateusz Materek