Nasi uczniowie na kolejnym obozie informatycznym

13-11-2017

W dniach 06-11.11.2017 r. w Złotnikach Lubańskich odbył się XXVIII obóz informatyczny organizowany przez Uniwersytet Wrocławski wraz z XIV Liceum Ogólnokształcącym we Wrocławiu. Wzięło w nim udział 80 uczniów ze szkół województwa dolnośląskiego i opolskiego, w tym 10 uczniów naszej szkoły z klas 2a i 3a o profilu matematyczno-informatycznym. W obozie uczestniczyli uczniowie z XIV LO we Wrocławiu, III LO we Wrocławiu, IX LO z Częstochowy, I LO z Lubina, II LO z Wałbrzycha oraz z LO w Oleśnicy.

Uczestnicy mieli okazję zmierzyć się z trudnymi problemami algorytmicznymi podczas licznych contestów programistycznych, wykładów oraz meczu algorytmicznego. Nie zabrakło również ruchu na świeżym powietrzu – w przerwach miedzy nauką codziennie odbywały się spacery. Wieczorami, podczas indywidualnego tutoringu, finaliści oraz laureaci Olimpiady Informatycznej udzielali wskazówek i pomagali uczestnikom w radzeniu sobie z nierozwiązanymi zadaniami. Opiekunem uczniów jest pani Romualda Laskowska.

zlotniki

Dodał*: Mateusz Materek