Spotkanie z Agnieszką Martinką

24-10-2017

W dniu 23.10.2017 r. uczniowie z klasy II D matematyczno-fizycznej z edukacją architektoniczną spotkali się z panią Agnieszką Martinką – autorką książki „Połowinka. Rowerem na Ural, do miejsca zesłania Ojca. Wspomnienia Ojca, wspomnienia córki”.

Pani Martinka jest zdobywczynią Kilimandżaro i Kenii, a także autorką reportaży i afrykańskiego dziennika podróży „Szybsza niż lew”. Za wyprawę rowerową z dwójką towarzyszy na Ural, do miejsca zesłania Ojca, podczas IX Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów „KOLOSY 2006” otrzymała wyróżnienie, a magazyn turystyczny „Podróże” przyznał Jej tytuł „Podróżnika Roku”. Na spotkaniu obecny był m.in. dr Tadeusz Samborski – członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, absolwent naszej szkoły.

Martinka

Dodał*: Mateusz Materek