Nasza wyprawa do Szkocji

09-10-2017

W dniach 30 września - 8 października 2017 r. uczniowie naszej szkoły wyjechali wraz z nauczycielami języka angielskiego na wycieczkę do Szkocji. Wyjazd obejmował także zwiedzanie Amsterdamu i Londynu.

Po długiej podróży wszyscy dotarli do stolicy Holandii, gdzie zwiedzali miasto, płynąc kanałami oraz spacerując ulicami Amsterdamu.

Następnego dnia, po prawie 17-godzinnej przeprawie promowej, dojechali do Newcastle, skąd wyruszyli, by odwiedzić piękny Alnwick Castle. Jest on rezydencją książąt Northumberland. Wieczorem uczniowie udali się do miejscowości Tullibody, gdzie zostali rozdzieleni do szkockich rodzin. Przez kilka dni gościły one młodzież i opiekunów.

Podczas 3-dniowego pobytu w Szkocji uczestnicy wyprawy zobaczyli wiele ciekawych miejsc. Odwiedzili, między innymi, Park Narodowy Loch Lomond and the Trossachs, Stirling, miasto Mallaig położone nad Oceanem oraz stolicę - Edynburg. Wycieczka krajobrazowa przez góry Grampiany pozwoliła podziwiać malownicze krajobrazy. Ogromną atrakcją były wszechobecne pasące się owce.

Po Szkocji przyszedł czas na spędzenie dwóch dni w Londynie. Uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili miejsca, takie jak London Eye, Buckingham Palace, Muzeum Historii Naturalnej czy Tower Bridge. Ostatni wieczór spędzili w dzielnicy West End w Londynie, która cieszyła różnorodnością kultur.

Młodzież na pewno zapamięta tę przygodę na długo.

Opiekunami podczas wyjazdu byli: pan Piotr Widziewicz, pan Wojciech Jaśkiewicz.

szkocja

Dodał*: Mateusz Materek