Sukcesy naszych uczniów podczas sparingu informatycznego

20-06-2017

W dniu 19 czerwca 2017 r. w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się kolejny sparing programistyczny. Tym razem był on przeznaczony głównie dla uczniów, którzy w tym roku rozpoczęli swoją przygodę z programowaniem, jednakże do udziału zaproszono wszystkich chętnych.

Wrocławskie Sparingi Informatyczne finansowane są z dotacji Ministerstwa Cyfryzacji i stanowią wsparcie projektu pod nazwą „Algorytmika i programowanie”.

W rywalizacji wzięli udział uczniowie naszej szkoły, głównie z klasy I A matematyczno-informatycznej.

Sparing rozpoczął się o godz. 9.00 wykładem dr. Rafała Nowaka „Prosta geometria w zadaniach programistycznych”. Zawody główne trwały 4,5 godziny, a uczniowie mieli do rozwiązania od 5-8 zadań programistycznych (w zależności od trudności dywizji, w której startowali).

Miło nam poinformować, że w zawodach Dywizji A (trudniejszej) zwyciężył uczeń naszej szkoły – Marcin Szmagara. W zawodach Dywizji B uczniowie naszej szkoły zdeklasowali resztę zawodników. Zwyciężył, zajmując I miejsceJan Wańkowicz, a w pierwszej dziesiątce startujących znalazło się jeszcze 8 naszych.

W sparingu wzięło udział 48 młodych programistów.

Serdecznie wszystkim gratulujemy!

Dodał*: Bartosz Jaśkiewicz