Szkolenie Alfa - zagrożenie terroryzmem

10-06-2017

W dniu 9 czerwca 2017 r. uczniowie klas pierwszych i drugich wzięli udział w szkoleniu Alfa - zagrożenie terroryzmem.

Szkolenie zostało przeprawadzone przez przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji w Legnicy:

• sierż. szt. Milenę Popardowską
  • sierż. szt. Artura Koszycarza.

Tematem były zasady postępowania na wypadek wtargnięcia napastnika na teren szkoły. Komenda Stołeczna Policji przygotowała film pt. „Wtargnięcie napastnika do szkoły”. Zawierał on wskazówki dla pracowników placówek oświatowych oraz młodzieży, a także informacje dotyczące zasad alarmowania o zagrożeniu uczniów i nauczycieli. Ukazane w filmie zagadnienia były na bieżąco komentowane przez sierż. szt. Artura Koszycarza.

Wzmocnienie wiedzy społeczeństwa o tego rodzaju zagrożeniach to jedno z głównych założeń Narodowego Programu Antyterrorystycznego na lata 2015-2019.

Dodał*: Kacper Królikowski