Marcin finalistą Olimpiady Chemicznej

13-04-2017

W dniu 12.04.1017 r. Komitet Główny 63. Olimpiady Chemicznej ustalił listę laureatów i finalistów etapu centralnego.

Warto dodać, że etap III jest dwudniowy i odbywa się w Warszawie. Składa się z części teoretycznej (5 zadań po 20 punktów) i laboratoryjnej (dwa zadania obejmujące analizę jakościową i ilościową).

Miło nam poinformować, że Marcin Wawrzyniak – tegoroczny maturzysta z klasy III C o profilu biologiczno-chemicznym – został finalistą Olimpiady Chemicznej.

Tytuł zdobyty w tej olimpiadzie oznacza zwolnienie z obowiązku zdawania matury z chemii.

Opiekunem ucznia jest pani Alina Sasińska. Z Marcinem pracował także absolwent naszej szkoły - Krzysztof Augustyniak, który ukończył Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Serdecznie gratulujemy!

Dodał*: Kacper Królikowski