Dzięki Ministerstwu zgłębiali tajniki algorytmiki

26-03-2017

W dniach 20-25 marca 2017 r. w Pokrzywnej w Górach Opawskich odbył się międzyszkolny obóz informatyczny „Algorytmika i programowanie”. To już trzeci obóz w tym roku szkolnym, który został zorganizowany przy wsparciu finansowym Ministerstwa Cyfryzacji.

W obozie naukowym wzięło udział 136 uczniów ze szkół w Rybniku, Częstochowie, Opolu, Jeleniej Górze, Wałbrzychu, Lubinie, Wrocławiu i Legnicy. Z naszej szkoły uczestniczyło 36 uczniów.

Młodzież poznawała algorytmiczne zawiłości pod opieką pani Romualdy Laskowskiej. Podczas programowania uczniowie podzieleni byli na 5 grup zaawansowania: zerową, podstawową, średniozaawansowaną, zaawansowaną, olimpijską. We wszystkich grupach zajęcia prowadzili pracownicy naukowi i studenci informatyki z Uniwersytetu Wrocławskiego. Dodatkowym wsparciem na obozie byli tutorzy, tj. opiekunowie naukowi uczniów (studenci UWr). Tutoring okazał się znakomitą pomocą w nauce i został wysoko oceniony przez uczniów w ankietach ewaluacyjnych.

Dodał*: Bartosz Jaśkiewicz