Ciekawa biochemia

19-03-2017

W dniu 18 marca 2017 r. grupa uczniów z klasy 1c o profilu biologiczno-chemicznym oraz grupa uczniów z klasy 2c wzięła udział w wykładach na temat nowotworów.

Zajęcia odbyły się na Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Uczniowie wysłuchali wykładu dr Aleksandry Simiczyjew - „Nieśmiertelne i szalone, czyli o komórkach nowotworowych, które wymknęły się spod wszelkiej kontroli” - poświęconego powstawaniu nowotworów oraz terapiom antynowotworowym.

Drugi wykład z cyklu zajęć dla licealistów - „Ciekawa biochemia” - poświęcony był właściwościom aminokwasów i białek. Na zakończenie uczniowie wzięli udział w warsztatach laboratoryjnych, które prowadziła dr Agnieszka Biernatowska.

Zajęcia odbywały się w ramach współpracy Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego z naszą szkołą.

Dodał*: Filip Knefel