Programowanie na drugim końcu Polski

27-01-2017

Siedmioro uczniów naszego Liceum wzięło udział w XIV już edycji obozu informatycznego ILOCamp w Serwach, koło Augustowa.

ILOCamp to jeden z najbardziej prestiżowych obozów informatycznych w Polsce. Pierwszy raz został zorganizowany w 2008 roku z inicjatywy Ireneusza Bujnowskiego oraz Iwony Bujnowskiej. Od początku przybrał formę tygodniowego wyjazdu, podczas którego uczestnicy rozwiązują zadania matematyczne i informatyczne.

Obóz ten ma corocznie dwie edycje – zimową oraz letnią – każda z nich cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży pasjonującej się informatyką. Do ośrodka PROSerwy, 10km od Augustowa, przyjeżdża za każdym razem blisko 150 osób z całej Polski, by pogłębiać swoją wiedzę w zakresie algorytmów i programowania. Kadrę naukową obozu stanowią byli finaliści i laureaci Olimpiady Informatycznej, studenci Uniwersytetu Warszawskiego oraz zapraszani goście.

W dniach od 15.01 do 20.01.2017 r. odbyła się XIV edycja ILOCampu, w której wzięło udział siedmioro licealistów z Legnicy. Prymusi Ci są jednocześnie uczniami I Liceum i chodzą do klas o profilu matematyczno-informatycznym. Są to:

1. Aleskandra Romanowska – z klasy II A
  2. Paweł Kubala – z klasy II A
  3. Jan Pasieka – z klasy II A
  4. Bartosz Jaśkiewicz – z klasy II A
  5. Michał Górniak – z klasy III A
  6. Patryk Pęczak – z klasy III A
  7. Marcin Rogala – z klasy III A

Drugo i trzecioklasiści z naszej szkoły rankami mierzyli się z trudnymi zadaniami, po południu, po krótkiej przerwie na obiad, czekały na nich omówienia zadań, a wieczorem seria ciekawych wykładów. Zadania, warsztaty i wykłady miały bardzo zróżnicowany poziom. Uczniowie pracowali w różnych zespołach - od grupy ze zwiększoną liczbą wykładów, przez zaawansowaną do olimpijskiej - z zawodami przypominającymi te z finału Olimpiady Informatycznej. Każdy więc znalazł coś dla siebie.

Podczas trwania obozu na bieżąco aktualizowane były rankingi, które pokazywały umiejętności rozwiązywania zadań na tle innych uczestników.
Michał Górniak zdobył 4 miejsce w klasyfikacji sumarycznej grupy olimpijskiej.

Serdecznie gratulujemy Michałowi, oraz pozostałym naszym uczniom, którzy także wysoko uplasowali się w rankingach swoich grup. Jesteśmy z nich bardzo dumni!

Opiekunem młodzieży jest Pani Romualda Laskowska.

Dodał*: Bartosz Jaśkiewicz