Przed uczniami etap okręgowy KOMY

03-12-2023
Miło nam poinformować, że do etapu okręgowego Konkursu Matematycznego KOMA zostali zakwalifikowani następujący uczniowie z klas matematyczno-informatycznych:
  • Mateusz Dyjak – IV A,
  • Marcin Górniak – IV A,
  • Szymon Selwat – III A.

Konkurs jest otwarty - mogą brać w nim udział szkoły z całej Polski. Ma niespotykaną formę. Nie korzysta z wcześniejszej wiedzy, dzięki czemu jest adresowany nie tylko do najlepszych matematyków, ale do wszystkich uczniów o dużym potencjale intelektualnym. Ważna jest w nim umiejętność słuchania ze zrozumieniem i przetwarzania informacji. Dużą trudność stanowi sensowne robienie notatek i posługiwanie się nimi.

Wykłady finałowe zwykle dotyczą tego samego zagadnienia dla wszystkich poziomów edukacyjnych, co czyni niezwykle ciekawą analizę publikowanych w Internecie wyników. W obu etapach uczniowie wysłuchują około godzinnego wykładu z matematyki, a potem przez 60 minut rozwiązują zadania dotyczące tego tematu. Mogą korzystać ze zrobionych podczas wykładu notatek. W finałach temat nie jest związany z programem matematyki szkolnej.

Gratulujemy naszym kolegom!

Nauczycielem matematyki wymienionych uczniów jest prof. Barbara Obremska.

Zamieścił/a: Anna Borowiec
Menu